EASY Pilates s Katkou Vymazalovou

Pilates

DSCF8843Tento ucelený pohybový systém vynalezl začátkem 20. století Joseph Pilates, který sám v mládí trpěl astmatem, křivicí a revmatickou horečkou. Díky své houževnatosti se s těmito vadami snažil bojovat, a tak začal studovat východní a západní formy cvičení. Byl přesvědčen, že je možné myslí ovládat své svaly a tím je posilovat. Postupem času jeho tělo zesílilo a on se dál rozhodl pomáhat svým cvičením ostatním lidem. V roce 1912 se přestěhoval do Anglie, kde se živil jako profesionální boxer a trenér Scotland Yardu.

Za 1. světové války byl přesunut do internačního tábora, kde  se staral o vojáky, kteří se vrátili z fronty. Na tomto místě, kde část pacientů byla upoutána na lůžko, začal své cvičení zaměřovat více rehabilitačně. Některé cviky přesunul do nemocniční postele, čímž vznikl základ pro cvičení na strojích. Jedním z prvních byl stroj zvaný reformer.

Po skončení války se vrátil zpátky do Německa, kde trénoval policejní důstojníky. Jeho metoda byla unikátní a získávala si svou reputaci. V průběhu času byl na něj vyvíjen tlak, aby trénoval i vojáky, kteří se připravovali na 2. světovou válku. Pilates nesouhlasil s novým politickým systémem, a tak v roce 1925 emigroval do Ameriky. Na cestě tam potkal na lodi svou budoucí ženu Claru, se kterou si otevřel studio v New Yorku, kde svou metodu dále rozvíjel.

Metoda Pilates posiluje celý svalový korzet včetně hlubokého svalového systému, a pomáhá tak nejen tvarovat tělo a redukovat hmotnost, ale také působí příznivě proti bolestem zad, hlavy a dalších potížím souvisejícím se sedavým způsobem života.